Loading Events

Pozývame žiakov a ich rodičov na akciu Deň povolaní – Burza informácií 2017 s hlavným mottom STREDNÁ ŠKOLA NIE JE CIEĽ, ALE CESTA.

Pretože otázka Kam pôjdem na strednú školu? by mala prísť ako posledná – až keď poznám odpoveď na otázky

  • Čo by som chcel v živote robiť?
  • Čo ma baví?
  • Čo rád robím?
  • Čo čakám od života?
  • V čom som dobrý?, …
  • A sú moje predstavy o živote reálne?

Pripravili sme pre rodiny čas a priestor , kde môžu na túto tému začať húževnato debatovať a aj niečo VYHRAŤ – HLAVNÁ CENA sa žrebuje o 17 hod. Info nižšie.

Uvedomujeme si, že získať presné a pravdivé informácie vyžaduje veľa času a preverovania. Pripravili sme preto pre deti z materských škôl a žiakov 1.-4. ročníka ZŠ prvý dotyk s paletou rôznych bežných povolaní, ktoré nemajú možnosť spoznať. Žiakom 5.-9 ročníka prinášame informácie z 30 stredných odborných škôl z Levíc a okolia, kde sa môžu zoznámiť s ich štúdijnými a učebnými odbormi, s duálnym vzdelávaním, požiadavkami a možnosťami jednotlivých škôl, … A nezabudli sme ani na tých, čo sa málo poznajú alebo sú nerozhodnutí – KARIÉROVÉ PORADENSTVO budú zabezpečovať odborníci od 14 hod. ( v prítomnosti rodičov).

Celý deň nás bude sprevádzať moderátor Roman Mihálka s TEÁTER KOMIKA z Levíc.

PROGRAM:
– Z nadácie “AJ TY V IT” z Bratislavy nám prídu predstaviť LEGO ROBOTOV a je možnosť zúčastniť sa workshop-u (pre 4 dievčatá a 4 chlapcov) po 14,00 hod ( čas ešte upresníme).
– Od expertov v analýze dát a prognózach na trhu práce – od spoločnosti TREXIMA sa dozvieme o stredoškolských a vysokoškolských odboroch, ktoré budú v blízkej budúcnosti otvárať dvere k zamestnávateľom a ktoré nás skôr dovedú na úrad práce, ako je na tom nitriansky kraj a levický okres,… a ešte
– Okolo 16,30 začne KVÍZ O POVOLANIACH so Slavom Hlásnym ( poznáte ho z relácie Duel na RTVS – vyhral 33-krát ! ) a pridá sa k nemu aj Štefan Jurča, s ktorým úspešne vyhrávali v relácii “Uhádni môj vek” na JOJ TV.

A RODINY môžu aj VYHRAŤ !!!
Na niektorých žiakov sa aj usmeje šťastie v podobe výhier, ktoré sú určené žiakom 5.-9. ročníka ZŠ z levického okresu a musia sa na Dni povolaní zúčastniť aj s rodičom ( ceny sa budú preberať celou prítomnou rodinou ). Ceny sa žrebujú o 16. hod a 17. hod.

HLAVNÁ cena – notebook – sa vyžrebuje z prítomných o 17 hod.

Zdieľať obsah:

Go to Top