Čo je kariérové poradenstvo?

Je kariérové poradenstvo pre mňa?

Pracujúci

Zmena zamestnania, povolania, kariérny rast… Akou cestou sa vydať?

Dozvedieť sa viac

Nezamestnaný

Po materskej či rodičovskej dovolenke či výpovedi: načerpať sebadôveru a zorientovať sa.

Dozvedieť sa viac

Žiak, študent

Vybrať si školu, štúdium a povolanie, ktoré mi zodpovedá a má budúcnosť. Ako na to?

Dozvedieť sa viac

Absolvent

Ako správne vykročiť na cestu za zmysluplnou kariérou? Ktorým smerom?

Dozvedieť sa viac

Rodič

Ako pomôcť Vášmu dieťaťu pri výbere povolania a školy? Na koho sa obrátiť?

Dozvedieť sa viac

Firma

Ľudské zdroje sú najväčším kapitálom Vašej firmy – umožnite im rásť.

Dozvedieť sa viac

Personálna/HR agentúra

Pomáhajte klientom nachádzať dlhodobé a zmysluplné kariérové perspektívy.

Dozvedieť sa viac

Inštitúcia

Naša odbornosť pomáha budovať kvalitný a dostupný systém kariérového poradenstva.

Dozvedieť sa viac

Prečo potrebujeme kariérové poradenstvo?

0%
Slovákov považuje zamestnanie len za spôsob, ako zarobiť peniaze, nič viac
0%
Slovákov je nespokojných alebo veľmi nespokojných vo svojom povolaní
0%
absolventov nikdy nepracovalo v odbore, ktorí vyštudovali
0%
Slovákov považuje radosť z práce za najdôležitejšie kritérium výberu

Povedali o kariérovom poradenstve…

Poradenstvo mi veľmi pomohlo a cítim, že mám novú víziu do budúcnosti a nové možnosti. Ďakujem pani poradkyni za pomoc a nové nápady, možnosti a hlavne veľkú pomoc v rozhodovaní o povolaní.

Alexandra, JobExpo 2016
Toto stretnutie mi pomohlo v určení mojej osobnosti a vo výbere prefesie, pretože ma baví viacero smerov a je ťažké rozhodnúť sa správne. Uistil som sa vo výbere strednej školy.
Tomáš, žiak deviateho ročníka
Odhodlať sa pre kariérne poradenstvo bolo skvelé rozhodnutie. Tak ako som nemal žiadnu predstavu o tom, kam by sa mal môj život v budúcnosti uberať v oblasti kariéry, tak teraz mám o tom dosť jasnú predstavu. Poradkyňa mi pomohla nájsť moju skutočnú vášeň a niečo čo by ma skutočne bavilo robiť a hlavne na čo by som mal aj predpoklady. Ale čo je dôležitejšie, pomocou techník, ktoré použila a ktorými som si počas sedení prešiel, u mňa veľmi výrazne zvýšila sebavedomie a odstránila pocit stratenosti, ktorý ma tak dlho sprevádzal.
Mário, živnostník
Kariérové poradenstvo mi prinieslo viaceré možnosti, ktorými by som sa mohol uberať. Po poradenstve som začal vnímať niektoré svoje silné stránky a zároveň som sa zbavil niektorých cieľov, ktoré nie sú pre mňa vhodné. Vďaka profesionálne zostavenému CV a môjmu smerovaniu, ktoré som počas našich sedení našiel, sa mi práve podarilo nájsť si stabilnú prácu v medzinárodnej spoločnosti. Ak nemajú ľudia vôbec predstavu, ktorým smerom sa vydať, ak nepoznajú svoje schopnosti, ak váhajú medzi viacerými možnosťami, odporúčam navštíviť kariérového poradcu.
Mário, personalista

Vďaka poradenstvu som mohol lepšie porozumieť a uvedomiť si svoje silné aj slabé stránky. Porozumieť sebe samému je pre mňa krokom k porozumeniu iných, či už budúcich kolegov v práci, či upevneniu medziľudských vzťahov v mojom okolí. Odporúčam preto každému, aby neváhal a zodpovedne sa dokázal pozrieť na svoju osobnosť, čo nie je vôbec jednoduché, ale v čom mu odborníci na kariérové poradenstvo môžu veľmi pomôcť.

Marek, nezamestnaný
Rozhovory s kariérovou poradkyňou ma utvrdilo v spôsobe, ako sa sama vnímam a uistilo v smere, na ktorý sa plánujem zamerať. Som vďačná za konkrétne informácie z praxe a ochotu osobného nasmerovania.
Jana, stredoškoláčka

Ďakujem za konzultáciu, určite mi pomohla pri mojom ďalšom rozhodovaní v profesijnom živote, vrelo odporúčam všetkým; prinieslo mi to jasnejšiu víziu a smerovanie.

Mária, administratívny pracovník
Poradenstvo mi pomohlo pomocou rôznych dotazníkov a informácií o povolaniach získať iný – nový pohľad do budúcnosti. Pomoc som veľmi ocenil a dobre som sa zorientoval. Som si teraz istý, že vysokú školu som si vybral správne.
Štefan, pred výberom vysokej školy
Na začiatku som stál pred rozhodnutím ako ďalej v mojom pracovnom živote. Potreboval som sa zorientovať, ktorým smerom sa vybrať, keďže som mal dve rôzne ponuky práce a nevedel som sa rozhodnúť. Poradenstvo mi pomohlo moje problémy v rozhodovaní pomenovať, odbúrať strach a obavy, ktoré som cítil a pohnúť sa ďalej z miesta.Vďaka poradenstvu som sa rozhodol správne a nespokojnosť s ktorou som na začiatku prišiel som vymenil za spokojnosť nie len v práci. Priznám sa, že som neveril, že mi to dokáže zmeniť celkovú kvalitu života. Odporúčam.
Jozef, nezamestnaný