V čom Ti môže pomôcť kariérové poradenstvo?

Ako si vybrať prvé zamestnanie? Ako byť príťažlivý pre zamestnávateľa?

Hoci je vysoká škola krásnym dobrodružstvom, na život nás málokedy dostatočne pripraví – z vedomostí získaných na výške sa jednoducho nenaješ. Čo teda ďalej? V skutočnosti Tvoja kariéra nezačína až teraz – veď si v živote už urobil mnoho rozhodnutí: vybral(a) si si maturitný predmet, vysokú školu, možno máš skúsenosti z nejakých brigád. Pri troche pozornosti si sa o sebe v každej z týchto skúseností niečo naučil(a), o tom, čo Ťa baví, v čom si dobrý/dobrá. Tvoja kariéra už dávno začala! Pri jej ďalšom budovaní nejde o to, akú prácu si vyberieš, ale o to, kto si a aký život chceš mať. Toto je dôležitá vec a myslíme si, že je dôležité sa nad tým trochu zamyslieť.

0%
Slovákov považuje zamestnanie za spôsob, ako zarobiť peniaze, nič viac
0%
Slovákov je nespokojných alebo veľmi nespokojných vo svojom povolaní
0%
absolventov nikdy nepracovalo v odbore, ktorý vyštudovali

Kedy využiť kariérové poradenstvo?

Kariérové poradenstvo Ti umožní…

  • …spoznať, v čom si dobrý – aké sú tvoje talenty a silné stránky.

  • …zistiť, aké zamestnanie a v ktorej firme je vhodné práve pre Teba.

  • …spoznať rôzne povolania, potenciálnych zamestnávateľov a dozvedieť sa, aké sú perspektívy pre absolventov Tvojej školy.

  • …stretnúť ľudí, ktorí pracujú v rôznych povolaniach a rozprávať sa s nimi.

  • …vytvoriť si príťažlivý životopis, pripraviť sa na pracovný pohovor a získať prvú prácu, ktorá bude zodpovedať Tvojim predstavám.

Tipy a triky pre dobrý štart

Kto mi môže poskytnúť kariérové poradenstvo?

Pri voľbe povolania Ti môžu pomôcť nasledovné osoby a inštitúcie:

  • Kariérne centrum na Tvojej škole ti dá informácie o uplatnení absolventov a pomôže s prípravou životopisu a pracovného pohovoru.
  • Kariérový poradca, ktorý sa ti pomôže a bude sa Ti venovať, ak Ti na výbere tvojho prvého zamestnania naozaj záleží. Zoznam kariérových poradcov nájdeš tu.

Povedali o kariérovom poradenstve…

Poradenstvo mi veľmi pomohlo a cítim, že mám novú víziu do budúcnosti a nové možnosti. Ďakujem pani poradkyni za pomoc a nové nápady, možnosti a hlavne veľkú pomoc v rozhodovaní o povolaní.

Alexandra

Vďaka poradenstvu som mohol lepšie porozumieť a uvedomiť si svoje silné aj slabé stránky. Porozumieť sebe samému je pre mňa krokom k porozumeniu iných, či už budúcich kolegov v práci, či upevneniu medziľudských vzťahov v mojom okolí. Odporúčam preto každému, aby neváhal a zodpovedne sa dokázal pozrieť na svoju osobnosť, čo nie je vôbec jednoduché, ale v čom mu odborníci na kariérové poradenstvo môžu veľmi pomôcť.

Marek

Ďakujem za konzultáciu, určite mi pomohla pri mojom ďalšom rozhodovaní v profesijnom živote, vrelo odporúčam všetkým; prinieslo mi to jasnejšiu víziu a smerovanie.

Mária