Niekoľko užitočných odkazov, ktoré Vám môžu pomôcť v rôznych fázach rozhodovania sa o Vašom smerovaní…

ISTP.sk
Internetový sprievodca trhu práce ponúka kartotéku zamestnaní s informáciami o viac ako 1000 povolaniach, 
pracovný kompas pre lepšie orientovanie sa v nich ako aj informácie o kurzoch a voľných pracovných miestach. Rovnako je na ňom k dispozícii viac než 100 videí o rôznych povolaniach. Výhodou je mnoho informácií pod jednou strechou – odporúčame vytvoriť si účet!

AddWork
Spoznajte prostredníctvom krátkych videí plusy a mínusy rôznych povolaní, ich pracovnú náplň, požadované vzdelanie a ďalšie informácie.

Čo robím
Už ako malí sa pýtame otca a mamy, čo robia v práci. Na tomto webe nájdete odpovede na otázky, čo robia ľudia na jednotlivých pracovných pozíciách.

Platy.sk
Nájdite povolanie alebo pozíciu, o ktorú máte záujem a pozrite sa, koľko na nej zarábajú ostatní.

Povolania pod lupou
Videá o rôznych povolaniach, ak máte záujem o štúdium na strednej odbornej škole.

Stredneskoly.sk
Zoznam všetkých stredných škôl a študijných odborov podľa miest a regiónov.

Portál vysokých škôl
Na tejto stránke nájdete informácie o študijných odboroch na vysokých školách na Slovensku – uplatnenie absolventov, podmienky prijatia, prijímacie skúšky, termíny ako aj možnosť priamo vyplniť prihlášku.

SAIA
Slovenská akademická informačná agentúra – nájdete tu informácie o štúdiu v zahraničí, ako aj možnosti, ako naň získať peniaze (granty, štipendiá…).

Duálne vzdelávanie
Študovať odbornú školu, pri tom získavať reálne zručnosti pre prax u konkrétneho zamestnávateľa a ešte si aj zarábať? Dá sa to – v duálnom vzdelávaní.

Existuje mnoho webstránok s voľnými pracovnými miestami a tu prinášame iba najhlavnejšie z nich. Ich prezeranie Vám môže pomôcť urobiť si predstavu o situácii na trhu práce a inšpirovať Vás pri hľadaní vhodného povolania. Ak už viete, aké povolanie hľadáte, vytvorte si na stránke agenta, ktorý Vám voľné pracovné miesta bude posielať priamo na Váš e-mail.

Užitočné informácie o tom, ako si napísať životopis, rozšíriť svoje zručnosti, ponúka aj stránka Kariéra v kocke.

Worknavigator
WORKNAVIGATOR je interaktívnou platformou , ktorá Vás podporí v rozvoji ČINNOSTÍ, ktoré radi vykonávate, dôležitých HODNÔT a osobnostných KVALÍT. Čaká na Vás jasná štruktúra cvičení, testov a reflexívnych úloh, ktoré Vás budú motivovať, aby ste porozmýšľali o Vašom stanovisku, prijali rozhodnutia a dokázali opísať nové cesty, ktoré sa skutočne hodia k Vášmu charakteru a Vašim požiadavkám.

Žiadny online test nenahradí plnohodnotné kariérové poradentvo, ale ako prvý krok k premýšľaniu, na čo sa hodíte, môžu byť užitočné aj nasledovné odkazy:

Semafor
Jednoduchá aktivita podporujúca premýšľanie nad tým, aké pracovné prostredie by Vám mohlo zodpovedať – vhodná najmä pre žiakov.

Vyberám si povolanie
Aktivitka podľa motivačného dotazníka J. Barretta pomáha vybrať si z rôznych profesijných oblastí: obchod, remeslá, veda, umenia, práca s ľuďmi, manažment alebo informačné technológie. Vhodné nielen pre mladých.

Návrat na informácie o kariérovom poradenstve:

Pracujúci

Zmena zamestnania, povolania, kariérny rast… Akou cestou sa vydať?

Dozvedieť sa viac

Nezamestnaný

Po materskej či rodičovskej dovolenke či výpovedi: načerpať sebadôveru a zorientovať sa.

Dozvedieť sa viac

Žiak, študent

Vybrať si školu, štúdium a povolanie, ktoré mi zodpovedá a má budúcnosť. Ako na to?

Dozvedieť sa viac

Absolvent

Ako správne vykročiť na cestu za zmysluplnou kariérou? Ktorým smerom?

Dozvedieť sa viac