/Letná škola kariérového poradenstva 2019
Nahrávam Udalosti
Táto udalosť už prebehla.

Združenie pre kariérové poradenstvo a rozvoj kariéry organizuje už 3. ročník LETNEJ ŠKOLY KARIÉROVÉHO PORADENSTVA. Tentokrát aj v spolupráci s našimi kolegami z českého Sdružení pro kariérové poradenství a rozvoj kariéry.

Letná škola kariérového poradenstva bude prebiehať 8.-9. júna v Pezinku (Vinársky dom, Pezinok, www.vinarskydom.sk). Jej program je koncipovaný tak, aby bola prínosom pre skúsených aj začínajúcich kariérových poradcov. Priestor bude venovaný nielen rozvoju praktických zručností, ale aj výmene skúseností a sieťovaniu.

Na čo sa môžete tešiť v programe?

Hlavným bodom programu (v sobotu) bude workshop s Vladom Hambálkom z Coaching Plus, ktorý má niekoľkoročné skúsenosti s vedením workshopov pre poradcov. Workshop sa bude venovať téme „Práca s motiváciou a zmenou (nielen v kariérovom poradenstve)“: Aj v rámci kariérového poradenstva k nám často prichádzajú klienti, ktorí so zmenou váhajú alebo sú veľmi nerozhodní, či dokonca v odpore. Metóda „Motivačné rozhovory“ ako aj ďalšie skúsenosti lektora pri práci so zmenou, rozšíria naše vedomosti a zručnosti pri práci s motiváciou na ceste ku zmene (viac o workshope sa dozviete v tejto prílohe).

Okrem tohto workshopu sa môžete na Letnej škole tešiť na nasledovné tematické bloky:

  •  Workshop Psychohygiena a prevencia syndrómu vyhorenia u  kariérových poradcov (Peter Csóri, SR): Podporujeme druhých na ich ceste, ale ako sa starať sami o seba? Zámerom workshopu je poukázať na príznaky, príčiny a možnosti prevencie proti vyhoreniu. Ukážeme cvičenia, techniky, copingové stratégie ako tomuto javu predchádzať a nevyhorieť.
  • Workshop Postmoderné prístupy v kariérovom poradenstve a ochutnávka prístupu Marka Savickasa (Lenka Martinkovičová, SR): Aké sú trendy v kariérovom poradenstve, prečo je dôležité pracovať s príbehmi klienta? Dozvieme sa viac o postmoderných prístupoch a ich využití. A vyskúšame si aj aktivity nápomocné pri „kariérotvorení“ z prístupu M. L. Savickasa.
  • Workshop Ochutnávka a ukázka z mentoringových modulů vytvořených v rámci mezinárodního projektu Kvalita v kariérového poradenství (Alice Műllerová, ČR): Výběr některých zajímavých a potřebných témat z mentoringových modulů na rozvoj kvality v kariérovém poradenství, podpora reflexivity a rozvoje poradců.
  • Skupinová supervízia konkrétnych prípadov z vašej praxe (Eva Uhríková, SR): Supervízia v skupine umožňuje posilňovať zručnosti poradcu a pohnúť s klientskými prípadmi. Budeme spolu diskutovať a zdielať nápady. Pripravte si svoje náročné situácie a zaujímavé kazuistiky.
  • Workshop Využití sociálních sítí v kariérovém poradenství (Lenka Václavková, ČR): Využití sociálních sítí pro vzdělávání, osobní a kariérový rozvoj, hledání práce či rozjezd vlastního podnikání.
  • Diskusia Quo Vadis kariérové poradenstvo?

Podrobný program LŠ KP bude zverejnený do konca mája. Letná škola umožňuje zdieľanie skúseností, zážitkov a inšpirácie, ako aj vzájomné spoznávanie sa v príjemnom prostredí. Program začne v sobotu o 9:45 a skončí v nedeľu v skorých poobedňajších hodinách (najneskôr do 14:30). Účasť pre členov ZKPRK je symbolická v hodnote 35 € (Ako sa stať členom ZKPRK?), pre nečlenov 60 €. Na mieste je v prípade záujmu taktiež potrebné uhradiť si ubytovanie a stravu.

Rezervujte si miesto na Letnej škole kariérového poradenstva prostredníctvom online formulára:  http://tiny.cc/ng4b5yPríďte sa s nami inšpirovať v príjemnej atmosfére!

Vaše ZKPRK

 

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE: 

Registrácia:                        http://tiny.cc/ng4b5y  do 31. mája 2019

Vstupný poplatok:           35 € pre členov ZKPRK/SKPRK, 60 € pre nečlenov ZKPRK

Miesto konania:               Vinársky dom, Holubyho 5011/27, Pezinok

Ubytovanie:                       Možnosť rezervácie ubytovania na základe prejaveného záujmu v rámci registračného formulára v hoteli Vinársky dom. Cena za ubytovanie s raňajkami: 1 jednoposteľová izba 51 €/noc; 1 osoba na dvojposteľovej izbe 28,50 €/noc; 1 osoba na trojposteľovej izbe 21 €/noc. Účastníci si hradia ubytovanie priamo v hoteli. Odporúčanie: V Pezinku sa v tom čase konajú keramické trhy, v prípade, ak by ste si chceli rezervovať iné ubytovanie, odporúčame tak urobiť čo najskôr.

Strava:                                 V rámci programu bude poskytnuté drobné občerstvenie, káva, čaj a voda. Inak si účastníci hradia stravu na vlastné náklady. Sobotný obed v hoteli bude objednaný na základe prejaveného záujmu v rámci registračného formulára (cena za obed – polievka, hlavné jedlo a nápoj: 10 €). V okolí sú ďalšie reštaurácie (na obed je vyhradená 1 hodina). Na večeru v sobotu bude rezervovaný stôl v niektorej z príjemných reštaurácií v Pezinku.  V nedeľu program končí v čase obeda (približne do 14:30).