Vedeli ste, že 43% Slovákov považuje zamestnanie len za spôsob, ako zarobiť peniaze, nič viac? Alebo že približne polovica absolventov nikdy nepracovalo v odbore, ktorý vyštudovali? Aj to sú dôvody, pre ktoré je dôležité venovať správnemu výberu povolania a zamestnania náležitú pozornosť. Na akú prácu sa hodím? V čom som naozaj dobrá/dobrý? Ako nájsť prácu, ktorá ma bude napĺňať? Ak premýšľate o zmene povolania alebo zamestnania, v apríli budete mať možnosť opäť sa poradiť o smerovaní Vášho pracovného života s profesionálnym kariérovým poradcom bezplatne!

Čo je kariérové poradenstvo ?

Kariérové poradenstvo Vám môže pomôcť v prípade, ak:

  • …nie ste spokojný vo Vašom súčasnom zamestnaní,
  • …premýšľate o zmene zamestnania alebo povolania,
  • …Vaša súčasná práca Vás nenapĺňa,
  • …chcete zistiť svoje silné stránky, zručnosti, talenty a prepojiť ich s možnosťami trhu práce,
  • …hľadáte si prácu a potrebujete sa zorientovať a nabrať sebavedomie,
  • …trápite sa s výberom vysokej školy, alebo kurzu.

Ako vyzerá kariérové poradenstvo? Kariérový poradca Vám pomocou rôznych aktivít a dotazníkov pomôže zistiť Vaše záujmy, silné stránky a zručnosti. Následne sa spolu s Vami snaží tieto požiadavky prepojiť s trhom práce tak, aby pomohol pri nájdení vhodného povolania práve pre Vašu situáciu. Združenie pre kariérové poradenstvo a rozvoj kariéry pozýva na šnúru interaktívnych workshopov a individuálnych konzulácií po celom Slovensku. „Minulý rok mali podujatia „Na kávu s kariérovým poradcom“ výbornú účasť a odozvu vo všetkých mestách. V tomto roku sme sa preto rozhodli pripraviť  i sériu jarných workshopov.  Chceme, aby každý mal možnosť získať povolanie, v ktorom naplno využije svoj potenciál. Približne každý siedmy Slovák je v práci nespokojný. Odborná pomoc pri voľbe alebo zmene povolania býva čoraz vyhľadávanejšou.“ hovorí kariérová poradkyňa Michaela Valicová z Kariérneho Kompasu. Súčasťou večera „Na kávu s kariérovým poradcom“ bude interaktívny workshop prípadne individuálna konzultácia s profesionálnym kariérovým poradcom.

Je kariérové poradenstvo pre Vás?

Priemerný Slovák za život vystrieda tri až štyri zamestnania a stále viac ich pre lepšiu spokojnosť v práci využíva služby kariérového poradcu. „Na začiatku som stál pred rozhodnutím ako ďalej v mojom pracovnom živote. Potreboval som sa zorientovať, ktorým smerom sa vybrať, keďže som mal dve rôzne ponuky práce a nevedel som sa rozhodnúť. Poradenstvo mi pomohlo moje problémy v rozhodovaní pomenovať, odbúrať strach a obavy, ktoré som cítil a pohnúť sa ďalej z miesta. Priznám sa, že som neveril, že mi to dokáže zmeniť celkovú kvalitu života. Odporúčam“ hovorí o svojej skúsenosti s kariérovou poradkyňou Jozef.

 

Stretnite sa aj vy s kariérovým poradcom bezplatne v týchto mestách:

Konkrétny program a možnosti rezervácie individuálnej konzultácie nájdete na jednotlivých odkazoch. Tešíme sa na stretnutie! Pre viac informácií kontaktujte info@zkprk.sk alebo telefonicky na 0907 433 299.

Združenie pre kariérové poradenstvo a rozvoj kariéry vzniklo v roku 2014 s cieľom poskytnúť odborníkom platformu pre zdieľanie skúseností a rozvoj odbornosti. S viac ako 70 členmi zastupuje a háji záujmy kariérového poradenstva a pracuje na zvyšovaní dostupnosti jeho služieb pre verejnosť. Viac informácií o Združení nájdete na stránke www.rozvojkariery.sk

 

Partner podujatí:

 

 

Na organizácii poduajtí sa podieľajú: